Úvod    Blog    cena handmade výrobkov - čo všetko zahŕňa

cena handmade výrobkov - čo všetko zahŕňa

V tomto príspevku by som chcela zhrnúť všetko čo robím, aby sa moje šperk/bižutéria/výrobok dosatal až k vám. Nikto mi nepomáha, nemám žiadnu kolegynku ... všetko si robím úplne sama. A toto je moje hobby, moja záľuba, venujem sa tomu len vo svojom voľnom čase ... a to už od roku 2013. Oficiálne mám na toto svoje hobby živnosť od januára 2015. Len pre info pre tých, ktorý o tom ešte nevedia.

Možno nie každý tuší, čo všetko sa skrýva za handmade "bižutériou" .... za výrobou handmade "šperkov". Neviem, ktoré pomenovanie na moje výrobky je to správne!
1. Vzdelávanie - naučiť sa techniku šitia - sú to hodiny párania skúšania, prerábania a začatia odznova.
2. Kúpiť vhodný materiál. Napr. na túto súpravu sú použité sklenené 4mm koráliky, tie drobné kovové koráliky sú českého výrobcu Preciosa a komponenty sú z chirurgickej ocele. A samozrejme potrebujem vhodnú niť a ihlu na šitie. Je to materiál, ktorý kupujem v troch rôznych eshopoch tu na SK alebo ČR.
3. Čas strávený výrobou výrobku. Vyrobiť tento setík mi trvalo 5 hod.
4. Fotenie výrobku, úprava fotografie, vloženie na soc. sieť, texty a popisy k fotkám (ďalší čas)
5. Komunikácia so zákazníkom - niekedy sú to hodiny, najmä ak ide o výrobok na mieru. Posielanie fotiek, prikladanie materiálov, odpovedanie na otázky .... a nakoniec sa môže stať (čo sa aj stáva), že zákazníčka mi povie, že si výrobok vybrala u niekoho iného, napr. susedky, o ktorej nevedela, že sa tomu tiež venuje